Półmetek targów!

Dźwięki pracujących maszyn, liczne rozmowy, spotkania kooperacyjne oraz ciekawe konferencje – drugi dzień targów był intensywny zarówno dla wystawców, jak i zwiedzających. Jesteśmy na półmetku targów, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z drugiego dnia oraz zapoznania się z programem na kolejne dwa dni.

Targi Subcontracting zyskują na popularności

Poznańskie Targi Kooperacji Przemysłowej Subcontracting 2018 to prestiżowe wydarzenie, na którym spotykają się przedsiębiorcy z Polski i całego świata poszukujący kontrahentów oraz pomysłów na rozwój biznesu. Klaster Obróbki Metali – Krajowy Klaster Kluczowy po raz kolejny został partnerem merytorycznym targów oraz organizatorem Strefy Warsztat Menedżera. To cykl warsztatów, prelekcji i dyskusji wokół wiodącego tematu targów: „Na drodze do Przemysłu 4.0”.

>> ZOBACZ FOTOGALERIĘ

Środowy blok spotkań był próbą odpowiedzi na pytanie „Jak okiełznać technologie?”. Rozmowy toczyły wokół zagadnień automatyzacji i robotyzacji, nowych trendów w dziedzinie obróbki metali, druku 3D oraz praktycznych aspektów przemysłu 4.0. Jako eksperci i prelegenci wystąpili m.in. menedżerowie podlaskich firm branży metalowej, członków : Marek Karabowicz z firmy Neotech, Jarosław Kozak z Technology Applied, Daniel Zimnicki z Budrad, Adam Adamski z White Hill, Roman Kaleta z Malow.

- Corocznie rozszerzamy formę swojej obecności na targach w Poznaniu, w tym roku uczestniczymy w zasadzie w trzech przedsięwzięciach: prezentacji podlaskich przedsiębiorców branży metalowej, prezentacji klastra w ramach projektu internacjonalizacji Krajowych Klastrów Kluczowych oraz organizacji cyklu fachowych dyskusji i prezentacji - podkreśla Janusz Poulakowski, dyrektor biura Klastra Obróbki Metali. - Trudno nas nie zauważyć na targach, cieszymy się, że nasi członkowie coraz aktywniej włączają się w tego typu inicjatywy, co z pewnością przyniesie efekty każdej stronie i wpłynie na większą integrację firm klastra.

Rosnące zainteresowanie spotkaniami kooperacyjnymi

Subcontracting ITM Meetings to zamknięte spotkania typu B2B, na których umówieni wcześniej przedsiębiorcy poszukują partnerów biznesowych i podwykonawców. 6 czerwca br. - podczas trwania pierwszego dnia giełdy kooperacyjnej, odbyły się 172 spotkania, w których udział wzięło blisko 100 uczestników.

Spotkania kooperacyjne osiągają wysoki poziom skuteczności dzięki temu, że biorą w nich udział firmy dopasowane już według określonego klucza. Same spotkania są okazją do uzgodnienia szczegółów współpracy, wymiany informacji technicznych itp, a możliwość umówienia się na konkretną godzinę pozwala nie tylko zaoszczędzić czas, ale zaplanować też więcej spotkań podczas jednego dnia targowego.

Polskie przedsiębiorstwa są coraz dojrzalsze i w kooperacji i spotkaniach Subcontracting ITM Meetings widzą duży potencjał na bardziej dynamiczny rozwój.

Zaplanuj czas na czwartek!

Na jutro, 7 czerwca 2018 na antresoli w pawilonie 7, zaplanowanych jest 115 spotkań w godz. 11.00 - 16.00 w ramach Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting.

Trzeciego dnia targów odbędzie się również konferencja „Przewaga dzięki współpracy”, zorganizowana wspólnie przez Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Klaster Obróbki Metali oraz Międzynarodowe Targi Poznańskie. Wydarzenie dotyczyć rozwoju klasteringu w Polsce. O efektywności klastrów, trendach światowych na polskim gruncie, krajowej polityce klastrowej, narzędziach wsparcia współpracujących firm oraz roli klastrów w rozwoju gospodarczym dyskutować będą najwybitniejsi znawcy klasteringu w kraju. O praktycznych aspektach działalności klastrowej  mówić będą m.in. Justyna Choińska-Jackiewicz z Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii, Jerzy Leszczyński, marszałek województwa podlaskiego, Jacek Stolarski, wiceprezes firmy SaMASZ, dr Mariusz Citkowski z Uniwersytetu w Białymstoku, a wśród zaproszonych gości znajdą się reprezentanci Krajowych Klastrów Kluczowych.

>> POBIERZ ULOTKĘ Z PROGRAMEM

Wstecz

Partnerzy Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact