Klaster Obróbki Metali - Krajowy Klaster Kluczowy - RAZEM MOŻNA WIĘCEJ!

Już po raz drugi Klaster Obróbki Metali - Krajowy Klaster Kluczowy został Partnerem Merytorycznym nadchodzących Targów Kooperacji Przemysłowej SUBCONTRACTING 2018. Klaster Obróbki Metali posiada status Krajowego Klastra Kluczowego. Liczy blisko 100 podmiotów, w skład których wchodzą firmy i partnerzy strategiczni - uczelnie samorządy, parki technologiczne, instytucje około biznesowe. Głównym przesłaniem jest: Razem Można Więcej!

- Jesteśmy jednym z najbardziej dynamicznych klastrów - podkreśla Sebastian Rynkiewicz. - W 2015 roku nasze firmy zatrudniały 4334 pracowników, dziś natomiast - ponad 8 tysięcy. Przychody tej grupy wynosiły 800 mln zł, obecnie jest to blisko 1,8 mld zł. I co najważniejsze - produkty Klastra trafiają do ponad 100 krajów. Przez 10 lat istnienia pokazaliśmy, że rozwijamy się w sposób systematyczny i dynamiczny.

Sebastian Rynkiewicz zapewnia również, że KOM jest bardzo doceniany podczas swoich prezentacji zarówno na rodzimych, jak i międzynarodowych imprezach targowych. Zagraniczni partnerzy wielokrotnie podkreślali, że zależy im na tym, by polskie firmy były skupione w jednym miejscu, a nie rozbite po halach wystawowych wśród innych wystawców. Co istotne, występując pod wspólnym szyldem przedsiębiorcy mają znacznie większą siłę przebicia niż działając w pojedynkę. Dlatego też hasło KOM brzmi: „jeden kontakt, wielu dostawców”, co doceniają zagraniczni partnerzy.

Subcontracting, organizowany już po raz siódmy, jest wyjątkowym wydarzeniem w Polsce, licznie odwiedzanym przez przedstawicieli zakładów przemysłowych z kraju i zagranicy poszukujących podwykonawców. Kluczowym elementem targów SUBCONTRACTING są międzynarodowe spotkania kooperacyjne Subcontracting ITM Meetings. To efektywny sposób nawiązania relacji między oferentami usług podwykonawczych i potencjalnymi zleceniodawcami. Jego skuteczność została potwierdzona podczas poprzednich edycji: 322 bilateralnych spotkań w edycji 2017, w których uczestniczyli przedstawiciele firm z: Bułgarii, Czech, Danii, Finlandii, Francji, Litwy, Niemiec, Norwegii, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch.

Wstecz

Partnerzy Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact