Nowa filozofia biznesowa - podsumowanie Targów Kooperacji Przemysłowej Subcontracting 2018

O tym, jak ważne jest współdziałanie zamiast rywalizacji, można było przekonać się targach Subcontracting, które odbywały się razem z targami ITM Polska, Modernlog, 3D Solutions i Focast w dniach 5-8.06.2018 w pawilonie 7 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Uczestnicy mogli zapoznać się z ofertą blisko 100 wystawców - oferentów usług podwykonawczych z branży szeroko rozumianego przemysłu, zaplanowano także atrakcje: Strefę Warsztat Menedżera oraz Subcontracting ITM Meetings.

Przez 3 dni merytorycznych paneli dyskusyjnych poruszono wiele tematów związanych z ideą Przemysłu 4.0. Podczas konferencji „Przewaga dzięki współpracy. Efektywność klastrów – trendy światowe na polskim gruncie”, zorganizowanej z ramienia Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii oraz Klastra Obróbki Metali – Krajowego Klastra Kluczowego, prelegenci zgodnie podkreślali, że polscy przedsiębiorcy mają się czym chwalić – wiele innowacyjnych produktów czy rozwiązań w niczym nie ustępuje zagranicznym technologiom, jednak bez odpowiedniego wsparcia nie miałyby szans na szerokie dotarcie do potencjalnych odbiorców. Dlatego tak ważna jest współpraca z różnymi podmiotami, gdyż zgodnie z ideą Klastra Obróbki Metali „razem można więcej”. Poruszono również kwestię innowacyjnych technologii i dopasowania się do zmian gospodarczych, jak również proces kształcenia nowoczesnych kadr.

Dużą rolę w budowaniu trwałych relacji biznesowych podczas targów Subcontracting odgrywają też Subcontracting ITM Meetings. Dwudniowa międzynarodowa giełda kooperacyjna cieszyła się sporym zainteresowaniem - 6 czerwca przeprowadzono 172 spotkania, 7 czerwca odbyło się 115 zamkniętych spotkań, co w efekcie daje nam łącznie 287 spotkań matchmakingowych pomiędzy 100 uczestnikami z 12 krajów (Belgia, Czechy, Litwa, Łotwa, Niemcy, Norwegia, Polska, Słowacja, Szwecja, Ukraina, Wielka Brytania i Włochy). Polskie przedsiębiorstwa są coraz dojrzalsze i w kooperacji i spotkaniach Subcontracting ITM Meetings widzą duży potencjał na bardziej dynamiczny rozwój.

Warto również podkreślić, że ostatniego dnia trwania bloku targów ITM Polska, Subcontracting, Modernlog, 3D Solutions i Focast targi odwiedził minister Tadeusz Kościński – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Minister zwiedzał ekspozycję targową, zapoznał się z profilem wystawców oraz najnowszymi technologiami i rozwiązaniami dedykowanymi idei Przemysłu 4,0.

Przedsiębiorcy, którzy myślą perspektywicznie o rozwoju swojej firmy, szukają nowych kontaktów, zleceń, czy chcą poznawać nowoczesne technologie i rozwiązania dla branży, powinni obowiązkowo pojawić się na kolejnej edycji targów Subcontracting, które odbędą się w dniach 4-7.06.2019, oczywiście w Poznaniu!  

Wstecz

Partnerzy Medialni