TRIFFID - system wspomagania upraw

W ramach targów Subcontracting 2018 w pawilonie 7 zaprezentowany został prototyp robota TRIFFID, który ma być przełomem w uprawie roślin. Nowatorski projekt spółki White Hill, przygotowywany w kooperacji z innymi podmiotami, określany jest jako produkt przyszłości Klastra Obróbki Metali (KKK).

Projekt TRIFFID doskonale wspisuje się w ideę Przemysłu 4.0. Jest to system wspierania uprawy roślin zwiększający wydajność i owocowanie. Głównym elementem systemu są autonomiczne roboty zbierające dane na temat wzrostu i stanu roślin. Na podstawie zebranych danych generowane są raporty, dzięki którym możliwe jest precyzyjne dozowanie nawozów i wody.

Poprzez wykorzystanie nowatorskiej metody pozyskiwania i analizy informacji o stanie roślin uprawianych w szklarniach oraz stosowanie autonomicznej platformy do poruszania się robotów po szklarni powstanie innowacyjne rozwiązanie na skalę światową. Zastosowanie systemu będzie przełomowym przejściem od analizowania roślin przez ekspertów w szklarniach do obserwacji i pomiaru roślin przez roboty.

wh_strona_wszystkie_banery.png

Przez cztery dni trwania Targów Kooperacji Przemsyłowej Subcontracting w pawilonie 7 można było obejrzeć robota w ruchu, sprawdzić jego możliwości oraz porozmawiać z twórcami projektu.

Zobaczcie krótkie >>VIDEO na profilu FB Klastra Obróbki Metali

Więcej informacji o projekcie >> TUTAJ

Wstecz

Partnerzy Medialni

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania.
Napisz do nas.
contact